Benedykt XVI: Rewolucja Boga

"Rewolucja Boga" - to tytuł pierwszej książki Benedykta XVI, zaprezentowanej we wtorek na konferencji prasowej w Watykanie.

“La rivoluzione di Dio” – “Boża rewolucja” – taki tytuł nosi zbiór przemówień Benedykta XVI z jego wizyty w Kolonii w sierpniu tego roku. Książkę wydaną w języku włoskim przez Libreria Editrice Vaticana i Edizioni San Paolo zaprezentowano 11 października w watykańskim biurze prasowym. Jak zaznaczył kard. Camillo Ruini, podobne publikacje ukażą się także w innych językach, by przybliżyć czytelnikom treść papieskich wystąpień podczas XX Światowych Dni Młodzieży. Wydaje się bowiem, że mimo dużego rozgłosu medialnego, jakie zyskało to wydarzenie, sama istota przesłania ojca świętego nie została w dostateczny sposób nagłośniona. Papieski wikariusz dla diecezji rzymskiej przypomniał w czasie prezentacji główne wątki przemówień Benedykta XVI, w których dawał on wyraz centralności osoby Jezusa Chrystusa w życiu chrześcijanina.

Z kolei abp Stanisław Ryłko wskazał na potencjał tkwiący w katolickiej młodzieży. Zdaniem przewodniczącego Papieskiej Rady do spraw Laikatu Światowe Dni Młodzieży ukazały inne oblicze Kościoła, być może już zbytnio przekonanego o własnym „zmęczeniu wiarą”. Świadczą o tym choćby liczby uczestników takich wydarzeń, jak spotkanie w Kolonii. „Narodziło się nowe pokolenie młodych, którzy pytają się o sens własnego życia i znajdują odpowiedź już nie w ulotnych ideologiach różnych maści, ale w odkryciu Chrystusa jako niezawodnego kompasu na życie, w odkryciu Następcy Piotra jako prawdziwego przyjaciela, pewnego przewodnika i ojca w wierze” – stwierdził abp Ryłko. Jego zdaniem Światowe Dni Młodzieży mają też niezwykle konkretny wpływ na rozwój duszpasterstwa w kościołach lokalnych. Również główny wątek papieskich wypowiedzi w Kolonii stanowi swoisty program duszpasterski: szukać, spotkać Chrystusa i oddać Mu pokłon. Ponowne odkrycie chrześcijańskich korzeni stanowi tytułową „Bożą rewolucję”, której oczekuje od młodzieży Benedykt XVI – dodał abp Ryłko.

«« | « | 1 | » | »»