Watykan: Pauliści u Papieża

- Głoszenie Ewangelii przy pomocy nowoczesnych środków przekazu wymaga nie tylko ich opanowania, ale przede wszystkim osobistego przylgnięcia do Boskiego Mistrza - przypomniał Benedykt XVI podczas spotkania z członkami rodziny paulińskiej.

Do Sali Klementyńskiej w Watykanie przybyła 500-osobowa grupa duchownych i świeckich związanych ze zgromadzeniem założonym przez błogosławionego Jakuba Alberione.

- Bł. Jakub Alberione świadomy znaczenia ascezy i duchowości, w sercu każdego dzieła i każdego domu Instytutu umieszczał Eucharystię, słuchanie Słowa i głęboki duch modlitwy - podkreślił Papież.

Nawiązując do epizodu nauczania św. Pawła na ateńskim areopagu, Benedykt XVI życzył każdemu z przybyłych, aby był "dzisiejszym świętym Pawłem", realizując w naszych czasach postmodernizmu jego dzieło misyjne.

Benedykt XVI wymienił wśród najcenniejszych inicjatyw rodziny paulińskiej tygodnik "Famiglia cristiana", który pozostaje najpoczytniejszym włoskim czasopismem.

Wydawnictwo paulistów jest obecne w wielu krajach, również w Polsce pod nazwą Edycja św. Pawła. Pauliści prowadzą także liczne księgarnie, publikują materiały audiowizualne i multimedialne.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama