Watykan: Komunikacja, jedność, współpraca

„Środki przekazu: sieć komunikacji, jedności i współpracy" to temat, który wybrał papież Benedykt XVI na 40. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu 2006.

- Ten pierwszy temat, jaki Benedykt XVI zechciał nadać Światowemu Dniowi Mass Mediów wskazuje na jego uznanie dla możliwości środków społecznego przekazu nie tylko w dziedzinie informacji, ale także w pobudzaniu do owocnej współpracy – powiedział abp John P. Foley, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu.

Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, to jedyna światowa uroczystość ustanowiona przez Sobór Watykański II („Inter mirifica”, 1963). W większości państw jest on obchodzony w niedzielę przed Zesłaniem Ducha Świętego (w 2006 roku będzie to 28 maja). W Polsce dzień środków przekazu jest obchodzony w trzecią niedzielę września.

Zgodnie ze zwyczajem temat ogłasza się 29 września, w święto Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela, z których ten ostatni jest patronem pracowników radia.

Przesłanie Benedykt XVI na Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu zostanie opublikowane 24 stycznia we wspomnienie św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama