Watykan: Sympozjum o genetyce

20. międzynarodowa konferencja Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia zostanie poświęcona genetyce. Spotkanie odbędzie się w Watykanie w dniach od 17 do 19 listopada.

Jak poinformował przewodniczący dykasterii organizującej spotkanie, skupi się ono na problemach genomu ludzkiego z punktu widzenia zdrowia. Uwzględnione zostaną aspekty historyczne, etyczne, kulturalne i terapeutyczne genetyki. Kardynał Javier Lozano Barragán zapowiedział udział licznych specjalistów z różnych krajów świata. Oprócz chrześcijan będą to przedstawiciele judaizmu, islamu, hinduizmu i buddyzmu.

Oto niektóre z zapowiedzianych tematów: schorzenia wrodzone, predyspozycja genetyczna do chorób nowotworowych, aspekty genetyczne terapii prenatalnych, status prawny genetyki, badania genetyczne i współpraca międzynarodowa w tej dziedzinie. Międzynarodowa konferencja Papieskiej Rady do spraw Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia uwzględni też problemy duszpasterskie związane z badaniami genetycznymi, formację duszpasterzy w zakresie genetyki i rolę, jaką mają do spełnienia komitety etyczne w szpitalach.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama