Rzym: Wkrótce przesłuchania w sprawie JPII

Wkrótce rozpoczną się przesłuchania świadków w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II - powiedział postulator procesu ksiądz Sławomir Oder.

Po wakacyjnej przerwie wznawia pracę trybunał kanoniczny, powołany w czerwcu przez papieskiego wikariusza dla diecezji rzymskiej kardynała Camillo Ruiniego.

Nieznane są jeszcze terminy przesłuchań świadków, którzy przed trybunałem opowiadać będą o kolejnych etapach życia Jana Pawła II - od dzieciństwa i młodości po lata pontyfikatu. Lista świadków jest tajna. Ksiądz Oder, który złożył przysięgę dochowania tajemnicy w sprawie przebiegu i szczegółów procesu, powiedział jedynie, że niektóre osoby wyraziły już zgodę na złożenie zeznań. Wyznaczono także miejsce kilku przesłuchań.

Jak wyjaśnił ksiądz Oder, "głowy państwa i kardynałowie mają prawo wyboru miejsca przesłuchania przed trybunałem beatyfikacyjnym".

Postulator procesu beatyfikacyjnego polskiego papieża dodał, że podczas wakacji na adres wikariatu Rzymu napłynęły od wiernych listy z całego świata, w tym około stu e-maili. Wśród nich jest wiele świadectw mówiących o łaskach doznanych za wstawiennictwem Jana Pawła II.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama