Anioł Pański: Pod koniec Roku Eucharystii

Benedykt XVI wyraził solidarność z ofiarami huraganu Katrina i paniki w Bagdadzie.

Ufam, że dzięki zaangażowaniu duszpasterzy i wiernych, udział w Eucharystii będzie w każdej wspólnocie coraz bardziej gorący i żarliwy. Dzisiaj chciałbym szczególnie zaapelować o radosne świętowanie „Dnia Pańskiego”, niedzieli, dnia świętego dla chrześcijan. W tym kontekście chętnie wspominam postać Grzegorza Wielkiego, którego wczoraj wspominaliśmy w liturgii. Ten wielki papież wniósł wkład o historycznym znaczeniu w promowanie różnorodnych form liturgii, a zwłaszcza w odpowiednie sprawowanie Eucharystii. Niech jego wstawiennictwo, wraz z wstawiennictwem Najświętszej Marii Panny, pomoże nam co niedzielę w pełni przeżywać radość z Paschy i spotkania ze Zmartwychwstałym Panem.

W tych dniach wszyscy odczuwamy ból z powodu klęski wywołanej huraganem w Stanach Zjednoczonych, zwłaszcza w Nowym Orleanie. Pragnę zapewnić o mojej modlitwie za zmarłych i ich rodziny, za rannych i pozostawionych bez dachu nad głową, za chorych, dzieci i starców; błogosławię wszystkim angażującym się w trudne dzieło niesienia pomocy i odbudowy. Przewodniczącego Papieskiej Rady Cor Unum, arcybiskupa Paula Cordesa, poprosiłem aby przekazał narodom dotkniętym klęską świadectwo mojej solidarności.

Pozdrawiam pielgrzymów języka angielskiego obecnych na dzisiejszej modlitwie Anioł Pański. W sposób szczególny nasze serca zwracają się do wszystkich cierpiących katastrofalne skutki huraganu Katrina w Stanach Zjednoczonych. Podczas gdy rozmiar tej tragedii rośnie, proszę byście dołączyli do mnie w modlitwie za ofiary, ich bliskich i wszystkich dotkniętych klęską. Oby rodziny w żałobie doświadczyły pocieszenia Boskiej obecności, a niosący ratunek byli pewni naszej głębokiej troski i wsparcia.

Myślę również o Irakijczykach, którzy w zeszłą środę patrzyli na śmierć setek ich rodaków, ofiar paniki nie do opanowania, zwłaszcza starszych, kobiet i dzieci zgromadzonych w Bagdadzie na uroczystościach religijnych. Oby Wszechmogący Bóg zechciał dotknąć serc wszystkich, aby w końcu w tym umęczonym kraju zapanował klimat pojednania i wzajemnej ufności.

Pozdrawiam Polaków obecnych tutaj i tych, którzy jednoczą się z nami przez radio i telewizję. Szczególne pozdrowienie kieruję do dzieci i młodzieży, rozpoczynających nowy rok szkolny. Niech Pan Bóg wam błogosławi w zdobywaniu wiedzy i mądrości. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

«« | « | 1 | 2 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg