Watykan: Kapitalny u Papieża

O kapitalnym remoncie w papieskim apartamencie w Pałacu Apostolskim pisze we wtorek "Corriere della Sera".

Jak informuje dziennik, Benedykt XVI zamówił nowe meble, z których większość zostanie sprowadzona z Niemiec.

Remont mieszkania, które przez 27 lat zajmował Jan Paweł II, trwa drugi miesiąc. Tym należy tłumaczyć długi pobyt papieża w letniej rezydencji w Castel Gandolfo. Data jego powrotu do Watykanu zależy od tego, kiedy zakończą się prace remontowe. Wszystko wskazuje na to, że zbliżają się one do końca. W przyszłym tygodniu zostaną przywiezione meble, zamówione przez Benedykta XVI, gdyż wiadomo, że postanowił on całkowicie zmienić wystrój, a nawet rozkład apartamentu.

To, jak będzie wyglądało mieszkanie, otoczone jest tajemnicą, ale według "Corriere della Sera", powołującego się na dobrze poinformowane źródła, wystrój będzie prosty i nowoczesny. Według gazety, dwukrotnie został powiększony gabinet, w którym papież będzie pracował nad dokumentami. Wygodniejszy pokój do pracy otrzyma także jego osobisty sekretarz, ksiądz Georg Gaenswein. Trzy zakonnice, prowadzące papieskie gospodarstwo domowe, będą miały osobne sypialnie i nie będą musiały mieszkać razem.

Papież zamówił także nowy fortepian, który zastąpi jego dotychczasowy wysłużony instrument. Wiadomo też, że do papieskiej sypialni kupiono nowe, bardzo funkcjonalne łóżko.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama