Papież pojedzie do Kanady?

Benedykt XVI zamierza odwiedzić Kanadę w 2008, "jeśli Bóg pozwoli" - zapowiedzieli organizatorzy 49. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego, który w tym właśnie roku ma się odbyć w kanadyjskim mieście Québec.

Według nich, Papież mógłby przewodniczyć Mszy św. zamykającej to wydarzenie. Zbiega się ono także z 400-leciem tego miasta i z 350. rocznicą mianowania bł. Franciszka de Lavala pierwszym biskupem w Ameryce Północnej - dodał arcybiskup Québecu kard. Marc Ouellet.

Ujawnił on, że zaprosił nowego Ojca Świętego bezpośrednio po zakończeniu konklawe w Rzymie, które go wybrało. Papież miał wówczas odpowiedzieć, że przyjedzie, "jeśli Bóg pozwoli" - oświadczył kardynał. Powołując się na swoją długą i dobrą znajomość z obecnym Papieżem, wyraził przekonanie i pewność, że Benedykt XVI "na pewno przybędzie".

Kardynał poinformował ponadto, że największa na świecie organizacja katolików świeckich - Rycerze Kolumba w Stanach Zjednoczonych - ma podarować milion dolarów na organizację przyszłego Kongresu.

Québec jako miasto 49. MKE wybrał i ogłosił publicznie w Rzymie Jan Paweł II w październiku ub.r.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama