Benedykt XVI: Nie pracujemy dla władzy lub prestiżu

Pracujemy nie po to, by umacniać jakąś władzę czy własny prestiż. Trudzimy się, by drogi całego świata zostały otwarte dla Chrystusa i Jego Ewangelii. Przypomniał o tym Benedykt XVI spotykając się ze swymi najbliższymi współpracownikami z watykańskiego Sekretariatu Stanu - podaje Radio Watykańskie.

Jesteśmy współpracownikami Prawdy, to znaczy samego Chrystusa powiedział papież nawiązując do słów kardynała Angelo Sodano, który jako sekretarz stanu pozdrowił go w imieniu wszystkich pracowników.

Sekretariat Stanu dzieli się na dwie sekcje. Pierwsza - do spraw ogólnych - zajmuje się codzienną działalnością Ojca Świętego, a więc wszystkimi sprawami związanymi z nauczaniem, dokumentami, audiencjami i podróżami. Przygotowuje też codzienny przegląd prasy i informacji agencyjnych na temat sytuacji Kościoła i głównych wydarzeń społeczno-politycznych na świecie. Z kolei Sekcja Druga zajmuje się kontaktami z państwami, czyli prowadzi działalność o charakterze dyplomatycznym. Do jej kompetencji należą też sprawy mianowania biskupów, czy zmiany struktury Kościoła w niektórych regionach świata.

Natomiast w piątek wieczorem Benedykt XVI wziął udział w modlitwie różańcowej przygotowanej przez niemieckie stowarzyszenie „Das Werk”. Nabożeństwo odbyło się w grocie lourdzkiej w ogrodach watykańskich.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg