Pozdrowienia od papieża

Papież Benedykt XVI przesłał pozdrowienia uczestnikom III Szczytu Rady Europy. Przedstawiciele 46 państw należących do tej organizacji i 5 państw- obserwatorów obradują w Warszawie.

Jednym z uczestników Szczytu jest sekretarz ds. relacji Stolicy Apostolskiej z państwami, abp Giovanni Lajolo. To właśnie on przekazał papieskie pozdrowienia. "Mam zaszczyt przekazać wszystkim obecnym serdeczne pozdrowienia od nowego papieża Benedykta XVI, który poprzez wybór swego imienia zamierzał wspomnieć jednego z wielkich architektów cywilizacji europejskiej"– powiedział. - Wszyscy jesteśmy świadomi niesłabnącego, gorącego i aktywnego zaangażowania papieża Jana Pawła II na rzecz Europy pełniej odpowiadającej swojej geograficznej, a szczególnie historycznej tożsamości”. „Tutaj, w jego polskiej ojczyźnie, z tym większą radością wspominam tę wielką i pełną ciepła osobowość” – dodał.

Abp Lajolo podkreślił, że dla Stolicy Apostolskiej bardzo ważne jest pojęcie jedności europejskiej, ale - zastrzegł - nie można jej budować bez poszanowania pewnych podstawowych wartości. „Chodzi po pierwsze – o szerzenie idei godności ludzkiej i podstawowych praw człowieka, a przede wszystkim wolności sumienia i wyznania. Po drugie – o realizację wspólnego dobra w duchu solidarności. I po trzecie – o poszanowanie narodowej i kulturowej tożsamości” - stwierdził wysłannik Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg