Benedykt XVI i muzułmanie

Papież Benedykt XVI wyraził zadowolenie z postępów w dialogu między muzułmanami i chrześcijanami i podkreślił jego znaczenie dla pokoju na świecie.

Mówił o tym podczas spotkania z przedstawicielami różnych wyznań i religii, którzy przybyli na inaugurację jego pontyfikatu.

- Jestem szczególnie wdzięczny za obecność wśród nas członkom wspólnoty muzułmańskiej i doceniam postęp w dialogu między muzułmanami i chrześcijanami, zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym - powiedział Ojciec Święty.

- Zapewniam was, że Kościół będzie kontynuował budowanie mostów przyjaźni z wiernymi innych religii w poszukiwaniu prawdziwego dobra każdej osoby i całego społeczeństwa - dodał Benedykt XVI.

Zdaniem papieża, "świat, w którym żyjemy, często jest naznaczony konfliktami, przemocą i wojną, jednak dąży do pokoju, o który powinniśmy nieustannie się modlić".

Benedykt XVI podkreślił również, że wysiłki w celu spotykania się i ożywiania dialogu są "ważnym wkładem w budowanie pokoju na solidnych podstawach".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama