Papież w Szwecji: szczegóły programu

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej uzupełniło dziś oficjalny program papieskiej podroży do Szwecji.

Dwudniowa pielgrzymka odbędzie się na przełomie października i listopada. Głównym jej motywem są uroczystości związane z 500-leciem reformacji, na które Franciszek został zaproszony. Będą one miały miejsce w Lund.

Ojciec Święty przyleci do Malmö, portowego miasta położonego w południowej części kraju nad cieśniną Öresund, 31 października przed południem. Na tamtejszym lotnisku międzynarodowym odbędzie się oficjalna ceremonia powitalna. Gościa z Watykanu będzie podejmował premier Szwecji Sfefan Löfven. Bezpośrednio po tym Papież pojedzie do Lund, gdzie w tamtejszym pałacu Królewskim Kungshuset złoży wizytę rodzinie królewskiej.

Także w Lund odbędą się główne uroczystości związane z rocznicą reformacji. Wczesnym popołudniem Franciszek weźmie udział w modlitwie ekumenicznej w tamtejszej katedrze luterańskiej, podczas której wygłosi homilię. Kolejny akt ekumeniczny, w którym weźmie udział Ojciec Święty, będzie miał miejsce tego samego dnia w Malmö. Pod koniec dnia Papież przyjmie uczestniczące w uroczystościach delegacje innych Kościołów.

W drugim dniu podróży, 1 listopada, Franciszek spotka się ze wspólnotą katolicką. Na stadionie Swedbank w Malmö odprawi rano Mszę. Bezpośrednio po niej uda się na lotnisko, gdzie odbędzie się oficjalna ceremonia pożegnalna, po której powróci do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama