Franciszek zezwolił na publikację "Ostatnich rozmów"

Książka-wywiad "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" została opublikowana za wyraźną zgodą papieża Franciszka. Potwierdził to jej współautor Peter Seewald w rozmowie z niemiecką agencją katolicką KNA.

Peter Seewald powiedział, że Benedykt XVI zwrócił się do obecnie urzędującego papieża z prośbą o zgodę na publikację i otrzymał ją od Franciszka bezwarunkowo.

Dziennikarz podkreślił, że Benedykt XVI, który ustąpił z papieskiego urzędu w 2013, nie jest żadnym "papieżem w cieniu". "Ustąpił i się nie miesza" - stwierdził. Jego zdaniem bardzo dobrze widać jak wielką sympatią i miłością papież senior darzy swojego następcę. "Co nie musi oznaczać, że jest entuzjastą wszystkiego tego co robi Franciszek" - zaznaczył.

Seewald wyjaśnił, że "ostatnie rozmowy" pierwotnie nie miały złożyć się na książkę-wywiad, ale były kwerendą do jeszcze nie ukończonej przez niego biografii papieża Ratzingera.

"Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" to czwarty "wywiad rzeka" Seewalda z obecnym papieżem seniorem. W 1996 r. ukazał się tom rozmów z ówczesnym prefektem Kongregacji Nauki Wiary pt. Sól ziemi", potem "Bóg i świat", a następnie już z papieżem Benedyktem XVI opublikowano "Światłość świata".

Tom "Benedykt XVI. Ostatnie rozmowy" ukazał się dzisiaj jednocześnie w kilku językach. Polską wersję opublikowała krakowska oficyna "Rafael".

Przeczytaj również:

Już jutro książkę będzie można wygrać w naszym konkursie.

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama