Papież Franciszek pozdrowił olimpijczyków

W dniu inauguracji igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro papież Franciszek pozdrowił ich uczestników. Wiadomość ukazała się w piątek na Twitterze.

Na oficjalnym papieskim profilu Pontifex na popularnym portalu społecznościowym, obserwowanym przez ponad 30 milionów osób na świecie, zamieszczono przed inauguracją igrzysk następujące słowa Franciszka: "Powodzenia zawodnikom z #Rio2016! Bądźcie zawsze zwiastunami braterstwa i autentycznego ducha sportowego".

Już wcześniej, podczas audiencji generalnej w Watykanie, papież pozdrowił uczestników igrzysk w Rio życząc, by budowali cywilizację solidarności.

Franciszek powiedział: "Życzę, by w świecie spragnionym pokoju, tolerancji i pojednania duch igrzysk olimpijskich mógł zainspirować wszystkich, uczestników i widzów, do walki w +dobrych zawodach+ i wspólnego ukończenia biegu".

Ojciec Święty podkreślił, że o wiele cenniejszą od medalu nagrodą jest "tworzenie cywilizacji, w której panuje solidarność, oparta na uznaniu", że wszyscy są członkami jednej rodziny ludzkiej, bez względu na różnice kultury, koloru skóry czy religii.

Brazylijczykom papież życzył, aby święto sportu było dla nich okazją do przezwyciężenia trudności i zaangażowania na rzecz budowy kraju bardziej sprawiedliwego i bezpiecznego oraz przyszłości pełnej nadziei i radości.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAP, PAPIEŻ, RIO, SPORT

Reklama

Reklama