Kierunek Łagiewniki

Ojciec święty w sanktuarium Miłosierdzia Bożego.

W łagiewnickim sanktuarium papieża powitały siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Przed klasztorem czekały na ojca świętego śpiewające tłumy wiernych. Od czasu do czasu papież podchodzi do zebranych, ściska dłonie. Kaplicę św. s. Faustyny wypełniły siostry ze zgromadzenia, do którego należała Apostołka Miłosierdzia Bożego. Była wśród nich zakonnica z Argentyny. Ojciec święty w ciszy modlił się przy relikwiach św. Faustyny, a następnie wpisał się do księgi pamiątkowej. Papież otrzymał od sióstr kopię obrazu Jezusa Miłosiernego, Dzienniczek św. Faustyny po hiszpańsku i ornat, a od wychowanek sióstr obraz przedstawiający św. Faustynę. Następnie wszyscy odmówili Zdrowaś Maryjo. Po błogosławieństwie papież udał się do bazyliki Miłosierdzia Bożego.

Pan dzisiaj chce, żebyśmy głębiej doświadczyli Jego miłosierdzia, abyśmy nigdy nie oddalili się od Chrystusa, nawet wtedy, kiedy wydaje się nam, że ze względu na nasze grzechy jesteśmy najgorsi. On kocha nas jako takich. Wykorzystajmy ten dzień, żebyśmy mogli otrzymać miłosierdzie Jezusa. I wspólnie z zebranymi modlił się do Matki Miłosierdzia Zdrowaś Maryjo. A na koniec dodał: I bardzo was proszę módlcie się za mnie.

Przed wejściem do bazyliki czekały na papieża osoby związane z bazyliką i rodziny z dziećmi - papież z nimi rozmawiał i błogosławił dzieci. W tym miejscu trwa nieustanna modlitwa za rodziny.

Przez Bramę Miłosierdzia Ojciec Święty wszedł do bazyliki, od razu przeszedł do konfesjonału. Rozpoczęła się spowiedź. Papież wyspowiadał osiem, nie jak wcześniej planowani pięciu młodych ludzi. Wiadomo, że  dwoje po włosku, dwoje po hiszpańsku i jedną osobę po francusku. W sanktuarium Miłosierdzia Bożego zorganizowana jest jedna ze Stref Pojednania, gdzie kapłani w kilkudziesięciu językach spowiadają uczestników ŚDM.

Kierunek Łagiewniki   CTV Franciszek w konfesjonale

Franciszek jest trzecim papieżem, który nawiedza sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim spowiadał. Wcześniej w sanktuarium Miłosierdzia Bożego modlili się Jan Paweł II i Benedykt XVI.

Po wyspowiadaniu młodych, papież modlił się z zebranymi w bazylice do Matki Bożej Miłosierdzia. I poprosił: Bardzo was proszę: módlcie się za mnie.

Po wizycie w sanktuarium Miłosierdzia Bożego papież uda się do sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach, gdzie odprawi Mszę św. i spotka się z kapłanami, osobami konsekrowanymi i klerykami z całej Polski. Spośród 31 tys. kapłanów (25 tys. diecezjalnych i ponad 6 tys. zakonnych) w sanktuarium znajdzie się ich zaledwie 2 tys., a na jego dziedzińcu kolejne 5 tys.

Do Łagiewnik papież wyruszył z Franciszkańskiej 3 o godz. 8.00. Towarzyszył mu kard. Stanisław Dziwisz. Na trasie przejazdu papieskiej kolumny czekały tłumy krakowian i pielgrzymów ŚDM, którzy radośnie pozdrawiali papieża.

Transmisja z wydarzenia:
vatican Pope Francis in Poland: Visit to the Shrine of Divine Mercy in Kraków

 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama