Papieskie plany na sobotę

Przed czuwaniem z młodymi papież odwiedzi sanktuarium Miłosierdzia Bożego i sanktuarium św. Jana Pawła II.

Sobota będzie czwartym dniem wizyty apostolskiej papieża Franciszka w Polsce. Papież odwiedzi sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i Sanktuarium św. Jana Pawła II gdzie odprawi Mszę św. Po południu zje obiad z przedstawicielami młodzieży z różnych kontynentów a wieczorem spotka się z uczestnikami ŚDM na czuwaniu na Campus Misericordiae w Brzegach.

O godz. 8.30, papież Franciszek nawiedzi sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Najpierw będzie się modlić w kaplicy św. Siostry Faustyny, gdzie złożone są relikwie Świętej. Następnie wejdzie do łagiewnickiej bazyliki przez Bramę Miłosierdzia. Ojciec Święty wyspowiada tam pięciu młodych ludzi: dwoje po włosku, dwoje po hiszpańsku i jedną osobę po francusku. Franciszek jest trzecim – po św. Janie Pawle II i Benedykcie XVI – papieżem, który nawiedza sanktuarium Bożego Miłosierdzia, ale pierwszym, który w nim będzie spowiadał.

Następnie ojciec święty uda się do sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach. O godz. 10.15 celebrowana tam będzie uroczysta Msza św., na którą zaproszeni są kapłani, osoby konsekrowane i klerycy z całej Polski. Papież wygłosi do nich homilię. Spośród 31 tys. kapłanów (25 tys. diecezjalnych i ponad 6 tys. zakonnych) w sanktuarium znajdzie się ich zaledwie 2 tys., a na jego dziedzińcu kolejne 5 tys.

Obiad Franciszek zje w pałacu arcybiskupim z 13 młodymi, po dwoje z każdego kontynentu (troje z Ameryki). To już tradycyjny punkt Światowych Dni Młodzieży.

Wieczorem, ok. godz. 19.00 Franciszek przybędzie na Campus Misericordiae w Brzegach pod Wieliczką, miejsce największego zgromadzenia młodych na tegorocznych ŚDM. W towarzystwie 6 młodych ludzi (po jednym z każdego kontynentu) przejdzie przez Bramę Miłosierdzia, po czym rozpocznie się czuwanie modlitewne. Podczas czuwania pięciu przedstawicieli młodzieży wygłosi świadectwa swojej wiary, zada też Ojcowi Świętemu kilka pytań. Papież wygłosi też kolejne przemówienie do młodzieży. Czuwanie zakończy adoracja eucharystyczna. Ojciec Święty będzie klęczał z 6 młodymi osobami, reprezentującymi wszystkie kontynenty. Będzie to "chrystocentryczny finał" tego dnia.

Po zakończeniu czuwania wróci na Franciszkańską.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama