Watykan. Modlitwa za śp. abp. Zimowskiego

W mszy przy grobie św. Jana Pawła II licznie uczestniczyli kapłani, siostry zakonne, a także świeccy, którzy znali zmarłego i z nim współpracowali.

Przewodniczący liturgii abp Józef Kowalczyk przypomniał, że to właśnie  u grobu świętego Polaka abp Zimowski zawierzył Bogu swe życie przed ostatnim wyjazdem na dalsze leczenie do Polski. Prymas senior wskazał też na znaczenie jego posługi cierpiącym jako przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Służby Zdrowia i Duszpasterstwa Chorych.

"Rada ds. Duszpasterstwa Chorych została utworzona przez Papieża Jana Pawła II, który miał ogromne doświadczenie, gdy chodzi o duszpasterstwo chorych. Przywiązywał on wielką wagę do tej instytucji i spełniła ona ogromną rolę. Każdego roku były organizowane obchody Światowego Dnia Chorego, a także kongresy lekarzy na różne tematy – mówił w homilii abp Kowalczyk. – Abp Zimowski odegrał w tej dziedzinie ogromną rolę, dlatego też dzisiaj obejmujemy w dziękczynnej modlitwie wszystko to, co z całym oddaniem i miłością do Boga i człowieka pełnił, świadomy swojej misji i posługi, z którą całkowicie się utożsamiał”.

Wspominając zmarłego prymas senior przypomniał, że tuż przed śmiercią rozmawiał on z Franciszkiem i Benedyktem XVI. Dzwonił do niego także kard. Stanisław Dziwisz, który prosił odchodzącego arcybiskupa, by był w niebie orędownikiem Kościoła w Polsce i Światowych Dni Młodzieży.

Uroczystości pogrzebowe abp. Zygmunta Zimowskiego odbędą się we wtorek 19 lipca w Radomiu. Ciało biskupa-seniora diecezji radomskiej spocznie w tamtejszej katedrze.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama