Rzym: Jubileusz ruchów miłosierdzia

„Stawać się miłosiernymi znaczy uczyć się męstwa w konkretnej i bezinteresownej miłości”. Zwraca na to uwagę Papież swoim tweetem w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego.

W dzisiejszą sobotę rozpoczęły się dwudniowe obchody Jubileuszu ruchów, stowarzyszeń i zgromadzeń zakonnych żyjących duchowością miłosierdzia. Ich uczestnicy, już od kilku dni licznie obecni w Wiecznym Mieście, a zwłaszcza na Watykanie, zgromadzili się na Placu św. Piotra, czekając na wieczorne czuwanie modlitewne z Papieżem, rozpoczynające się o godz. 18:00. Czas oczekiwania wypełniają osobiste świadectwa, wideo, śpiewy i występy sceniczne, poświęcone także Janowi Pawłowi II, którego 11. rocznica śmierci mija dziś wieczorem i który właśnie ustanowił uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jutro, również na tym samym placu, wezmą oni udział w papieskiej Mszy tej niedzieli wieńczącej Oktawę Wielkanocną.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.