Pielgrzymka miłosierdzia UNITALSI

Odwiedziny w Kaplicy Sykstyńskiej, modlitwa przy Grocie Matki Bożej z Lourdes w ogrodach watykańskich oraz przejście przez Drzwi Święte czterech rzymskich bazylik...

Tak swój Jubileusz Miłosierdzia przeżywali członkowie UNITALSI wraz z podopiecznymi tej włoskiej organizacji zajmującej się transportem chorych do Lourdes i innych sanktuariów Europy. Przybyli oni do Rzymu pociągami specjalnymi. Zwieńczeniem trzydniowej pielgrzymki jubileuszowej był udział w dzisiejszej audiencji ogólnej. Na spotkanie z Papieżem Franciszkiem przybyło m.in. kilkadziesiąt osób na wózkach inwalidzkich oraz obłożnie chorych na specjalnych łóżkach szpitalnych. Organizatorzy podkreślają, że pielgrzymi UNITALSI zwiedzili Watykan dzięki specjalnie przygotowanej na Jubileusz Miłosierdzia trasie bez barier, dostosowanej do potrzeb ludzi niepełnosprawnych.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.