Franciszek moralnym autorytetem

Bo porusza sprawy ważne dla ludzkości i współczesnego Kościoła.

Franciszek coraz bardziej staje się globalnym autorytetem moralnym. W ten sposób pontyfikat „Papieża z krańca świata” podsumowuje watykański rzecznik przed 3. rocznicą wyboru kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową. Ks. Federico Lombardi podkreśla, że Papież przypomina nam, iż zarówno możni tego świata, jak i ubodzy są tak samo ważni w budowaniu lepszej przyszłości rodziny ludzkiej.

„Mam wrażenie, że rośnie autorytet Papieża jako nauczyciela ludzkości i Kościoła w perspektywie globalnej. W tym roku pontyfikatu dotknął on niemal wszystkich kontynentów za wyjątkiem Oceanii. Obecny jest w globalnej perspektywie i z autorytetem porusza sprawy ważne dla ludzkości i współczesnego Kościoła. Podejmuje temat wojny i pokoju, które dotykają wszystkich; mówi o ważnych zagadnieniach społecznych w kontekście globalizacji, o kulturze odrzucenia, sprawiedliwości i partycypacji. Szczególnie w encyklice Laudato si’ dał pełny obraz pilnych i ważnych kwestii współczesnej ludzkości i świata jutra. Jak myślę, pokazuje to, że ludzkość patrzy na Franciszka jako na kogoś, kto pomaga znaleźć kierunek, punkt odniesienia w sytuacji pod wieloma względami naznaczonej niepewnością. Jest więc wiarygodnym przywódcą, wiarygodnym nauczycielem, który wypełniając swą misję, mającą charakter ściśle religijny i moralny, jest słuchany przez wielkich tego świata. A możni i biedni są tak samo konieczni do budowania lepszej drogi rodziny ludzkiej ku przyszłości”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.