Papież jedzie na rekolekcje

Na zakończenie niedzielnego spotkania z wiernymi Franciszek poinformował, że dziś wieczorem wraz ze swymi współpracownikami udaje się na wielkopostne rekolekcje. Podobnie, jak w poprzednich latach odbędą się one w domu rekolekcyjnym w Aricci pod Rzymem.

Tym razem rekolekcje poprowadzi włoski serwita o. Ermes Ronchi. Jest on znanym kaznodzieją, często zapraszanym do mediów. Wykłada estetykę teologiczną i ikonografię na papieskim wydziale teologicznym Marianum w Rzymie, lecz na co dzień pracuje w Mediolanie. Rekolekcje Papieża i Kurii Rzymskiej zakończą się w piątek rano. Na ten czas zawieszona jest wszelka papieska działalność, w tym środowa audiencja ogólna.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.