Spełniło się papieskie marzenie

W rozmowie z ks. Lombardim papież sam potwierdził, jak ważna była dla niego osobista modlitwa przed Matką Bożą z Guadalupe.

Spełniło się papieskie marzenie – tak ostatnie wydarzenia komentuje watykański rzecznik. W rozmowie z ks. Lombardim Papież sam potwierdził, jak ważna była dla niego osobista modlitwa przed Matką Bożą z Guadalupe. Franciszek przypomina, że Maryja już odegrała ogromną rolę w dziejach Meksyku, a Jej misja jeszcze się nie skończyła – mówi ks. Federico Lombardi.

„Papież przeczuwa, że w tym wizerunku zawarte jest przesłanie duchowe, które nadal pozostaje bardzo aktualne. Pokazuje ono, że orędzie chrześcijańskie jest w stanie uobecnić się w konkretnych realiach tych ludów, każdego z nich. Jest to wspaniała inkulturacja. I są to rzeczy naprawdę niewytłumaczalne. Sam Papież zaznaczył to podczas rozmowy z dziennikarzami w samolocie. Przypomniał, że wciąż trwają badania nad tym wizerunkiem, ale po ludzku nie da się tego wyjaśnić. Widzimy, jak wymiar duchowy zstępuje do świata i jest w stanie działać, przemieniając w sposób pozytywny, ale nie spektakularny; wchodzi w skromne i codzienne życie ludzi”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama