Rio de Janeiro: kościół św. Jana Pawła II

Najpiękniejsze miasto świata, za jakie uważane jest Rio de Janeiro, będzie miało nowy kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

W tych dniach nastąpiła lokalizacja i poświęcenie terenu pod budowę przyszłej świątyni. Zostanie ona zbudowana w dzielnicy Barra da Tijuca, gdzie powstaje „Ilha Pura” – osada dla sportowców, którzy wezmą udział w przyszłorocznej olimpiadzie. Na miejscu budowy postawiono już żelbetonowy krzyż wysokości 5 metrów.

Kard. Orani João Tempesta przewodniczył ceremonii poświęcenia terenu pod budowę przyszłej świątyni dedykowanej św. Janowi  Pawłowi II. Na terenie mającym ponad 12 tysięcy metrów kwadratowych zostanie zbudowane sanktuarium i muzeum. Podczas ceremonii kardynał Tempesta zauważył, że wraz z rozwojem i postępem Rio de Janeiro obserwuje się równocześnie wzrost głodu Boga, oraz miłości bliźniego.

„Przeżywamy naszą historię, w mieście należącym do nas i gdzie jest miejsce na nadprzyrodzoność. Bardzo ważnymi są wartości duchowe i wiara w historii miasta. Dzięki ich obecności miasto nie zagubi swojego ducha. Patrząc w przyszłość nie zapominamy naszych wartości, gdyż one ubogacają nasze miasto. Wraz z rozwojem miasta, idzie także postęp człowieka, który poszukuje Boga i miłości bliźniego” – mówił kard. Tempesta.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama