Wojsko przypilnuje Roku Świętego

700 dodatkowych żołnierzy skierowano w trybie pilnym do Rzymu, by wzmocnić ochronę miejsc o strategicznym znaczeniu.

Łącznie 1000 żołnierzy miało wzmocnić ochronę Wiecznego Miasta począwszy od inauguracji Roku Świętego 8 grudnia. Jednak po piątkowych atakach terrorystycznych w stolicy Francji włoskie MSW postanowiło od razu rozmieścić na rzymskich ulicach i w rejonie Watykanu ponad dwie trzecie tego dodatkowego kontyngentu.

Dołączają oni do już obecnych 1500 żołnierzy, którzy pilnują m.in. lotnisk, stacji kolejowych i metra, urzędów i instytucji.

Włoskie media zauważają, że po atakach w Paryżu konieczne okazało się pilne, ponowne naszkicowanie mapy miejsc w stolicy, które mogą znaleźć się na celowniku terrorystów.

Podczas gdy dotychczas figurował na niej przede wszystkim plac Świętego Piotra i okolice bazyliki oraz miejsca, gdzie będą gromadzić się pielgrzymi z całego świata, po tragicznych paryskich doświadczeniach do listy tej dopisano także rzymski Stadion Olimpijski i podobne obiekty, teatry oraz dzielnice restauracji i nocnego życia, głównie Zatybrze i San Lorenzo.

Wyraźne rezultaty podniesienia alertu w związku z zagrożeniem terrorystycznym widoczne są w Rzymie od niedzieli, zwłaszcza w rejonie Watykanu. Przed południowym spotkaniem z papieżem Franciszkiem wzmocniono na placu Św. Piotra zarówno patrole, jak i kontrole toreb i plecaków wiernych.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama