Kard. Müller dementuje plotki

W Watykanie nie ma opozycji przeciw Papieżowi, a obowiązkiem kardynałów jest poświęcić mu życie.

Przebywający z wizytą w Chile prefekt Kongregacji Nauki Wiary stwierdził, że na temat niezdrowych układów w Watykanie i sprzeciwu niektórych współpracowników wobec papieża wypisuje się wiele głupstw, ale robią to dziennikarze, którzy są bardziej zainteresowani zarabianiem na swoich domysłach pieniędzy, niż dobrem Kościoła. Zarzucił też tzw. watykanistom, że nie znają nauczania Kościoła, w tym obu Soborów Watykańskich, I i II, a są zawsze gotowi wypowiadać się na temat kwestii  doktrynalnych. Niemiecki kardynał z Kurii Rzymskiej zaprzeczył też toczącej się tam rzekomo walce między konserwatystami i progresistami.

Zapytany o ostatni Synod Biskupów kard. Müller zauważył, że najważniejsze było na nim stwierdzenie, iż „rodzina i małżeństwo nie są konstrukcją społeczną zależną od ideologii, która może się zmieniać z dnia na dzień”. Podkreślił, że istnieje tylko małżeństwo między mężczyzną i kobietą oraz że jest ono nierozerwalne i należy je popierać, a nie relatywizować. W sprawie dopuszczania rozwiedzionych do Komunii przypomniał, że można do niej przystępować jedynie w stanie łaski uświęcającej.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.