Papież modli się za ofiary huraganu Erika

„Ojciec Święty jest głęboko zasmucony wiadomościami o ofiarach w ludziach i zniszczeniach, jakie spowodował huragan Erikaˮ – czytamy w papieskim telegramie kondolencyjnym do mieszkańców niewielkiego wyspiarskiego kraju Dominika na Morzu Karaibskim.

W imieniu Ojca Świętego wystosował go watykański sekretarz stanu. Krewnych ofiar Franciszek zapewnia o swym współczuciu. Ofiary śmiertelne powierza miłosierdziu Boga. Modli się też za wszystkich, którzy uczestniczą w akcji ratunkowej i niosą pomoc poszkodowanym. Rodzinom pogrążonym w żałobie i wszystkim, którzy ucierpieli na skutek kataklizmu, Ojciec Święty udziela błogosławieństwa wytrwałości, nadziei i pokoju – napisał kard. Pietro Parolin.

Przechodzący nad Karaibami huragan Erika spowodował co najmniej 20 ofiar śmiertelnych. Najbardziej poszkodowana jest właśnie Dominika, która liczy zaledwie 70 tys. mieszkańców. Huragan pozostawił po sobie także ogromne zniszczenia materialne. Premier tego wyspiarskiego kraju nazwał go narodową katastrofą.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama