Kard. Peter Turkson wystosował przesłanie na odbywające się na jezuickim uniwersytecie Ruiz de Montoya w Limie spotkanie o zmianach klimatycznych. Zorganizowało je peruwiańskie Ministerstwo Ochrony Środowiska.
Seminarium jest jednym z etapów przygotowania do konferencji klimatycznej, która ma się odbyć w grudniu tego roku w Paryżu. Uczestniczą w nim przedstawiciele rządu, świata nauki, Kościoła oraz wielu wspólnot religijnych i wyznaniowych. Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax wezwał jego uczestników do podjęcia wysiłków na rzecz „nowej edukacji i duchowości ekologicznej, która wspierałaby przymierze między człowiekiem i naturą”.
Podczas obrad szczególną uwagę poświęcono analizie i refleksji nad papieską encykliką Laudato si’. „Przywrócenie harmonii ze stworzeniem wymaga refleksji nad naszym stylem życia, nad naszymi ideałami, byśmy potrafili kontemplować Stworzyciela, który żyje w nas i w otaczającym nas świecie” – napisał kardynał nawiązując do ostatniej encykliki papieskiej.
Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej opublikowało komunikat po tym spotkaniu.
„Nie bójmy się prosić, zwłaszcza gdy wydaje nam się, że na to nie zasługujemy".
Została podarowana w 1963 r. Pawłowi VI przez ówczesnego ambasadora Brazylii.
„Abyśmy zrozumieli wzajemną zależność wszystkich istot stworzonych".
Wraz z nim świętymi zostanie uznanych sześcioro innych błogosławionych.