Kard. Turkson o duchowości ekologicznej

Kard. Peter Turkson wystosował przesłanie na odbywające się na jezuickim uniwersytecie Ruiz de Montoya w Limie spotkanie o zmianach klimatycznych. Zorganizowało je peruwiańskie Ministerstwo Ochrony Środowiska.

Seminarium jest jednym z etapów przygotowania do konferencji klimatycznej, która ma się odbyć w grudniu tego roku w Paryżu. Uczestniczą w nim przedstawiciele rządu, świata nauki, Kościoła oraz wielu wspólnot religijnych i wyznaniowych. Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax wezwał jego uczestników do podjęcia wysiłków na rzecz „nowej edukacji i duchowości ekologicznej, która wspierałaby przymierze między człowiekiem i naturą”.

Podczas obrad szczególną uwagę poświęcono analizie i refleksji nad papieską encykliką Laudato si’. „Przywrócenie harmonii ze stworzeniem wymaga refleksji nad naszym stylem życia, nad naszymi ideałami, byśmy potrafili kontemplować Stworzyciela, który żyje w nas i w otaczającym nas świecie” – napisał kardynał nawiązując do ostatniej encykliki papieskiej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama