Pierwszy kościół na Kubie pod wezwaniem św. Jana Pawła II

Na Kubie rozpoczęto budowę pierwszego po rewolucji kościoła katolickiego. Kościół pod wezwaniem św. Jana Pawła II zostanie wybudowany w Bahía na przedmieściach Hawany.

Teren pod budowę wśród mieszkalnych blokowisk wyznaczył sam Raul Castro. Będzie to jeden z trzech kościołów na których budowę zezwoliły komunistyczne władze.

Biskup pomocniczy Hawany Juan de Dios Hernández  powiedział dziennikarzom, że „wizyta Papieża wypada w momencie, kiedy kubańskie władze zrozumiały znaczenie Kościoła i rozpoczęły konstruktywny dialog”.  W ostatnim czasie rząd zwrócił Kościołowi niektóre budynki zabrane po rewolucji, a także pozwolono zakonnicom odwiedzać szpitale i domy starców. Do rozwiązania pozostaje kwestia dostępu Kościoła do mediów i pozwolenie na prowadzenie szkół. Na 11 mln mieszkańców na Kubie otwartych jest zaledwie 650 kościołów, w których pracuje 340 kapłanów oraz 600 zakonnic. Oznacza to, że na jednego kapłana przypada 32 tys.  Kubańczyków.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.