Filipiny: Spektakl teatralny o Franciszku

„Z Rzymu do Taclobanu – Papież Franciszek z miłością” – to tytuł spektaklu teatralnego przygotowanego przez młodą filipińską producentkę Rose Cabrerę.

Przedstawienie opiera się na tekstach przemówień wygłoszonych przez Ojca Świętego podczas jego tegorocznej pielgrzymki na Filipiny. Jak powiedziała producentka, Franciszek przywiózł tam „przesłanie miłości, współczucia i miłosierdzia”.

Trupa teatralna w sposób szczególny adresuje swoje dzieło do ludzi młodych z Taclobanu, miejscowości doświadczonej atakiem cyklonu Yolanda, który spowodował śmierć 6300 osób. Papież odwiedził ją podczas styczniowej pielgrzymki, a teraz filipińscy artyści chcą, aby przez ich przedstawienie jego słowa dotarły do jak najliczniejszej młodzieży. Jak mówią uczestnicy projektu, „miliony Filipińczyków są zachwycone Franciszkiem i jego wizyta miała naprawdę wielkie znaczenie dla wielu ludzi”. Autor sztuki Nestor Torre wyjaśnił, że „przedstawił historię tych, którzy przeżyli kataklizm, w taki sposób, że ofiary spotykają się bezpośrednio z Papieżem, który ich pociesza”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.