Prezydent Argentyny u Ojca Świętego

Ponad półtorej godziny trwało spotkanie Papieża z prezydent Argentyny Cristiną Fernández de Kirchner.

Miało ono charakter prywatny i odbyło się wczoraj po południu w saloniku przy Auli Pawła VI. Watykański rzecznik nazwał je „bardzo serdecznym”, przy czym – jak stwierdził – „pani prezydent chciała raz jeszcze przekazać Papieżowi uczucia bliskości narodu argentyńskiego, prosząc go o błogosławieństwo dla rodaków”.

Cristinie Fernández towarzyszyła liczna delegacja, która następnie weźmie udział w konferencji FAO i rozmowach z włoskimi władzami, a także odwiedzi mediolańską wystawę Expo 2015. Pani prezydent ze swej strony oznajmiła, że rozmawiała z Franciszkiem przede wszystkim o „sprawach globalnych”, w tym o „doniosłości dialogu międzyreligijnego w świecie wstrząsanym przez fanatyzm”. Zaznaczyła przy tym, że „na szczęście nie zdarza się to w Argentynie”. „Papież bardzo się martwi tym, co się dzieje na świecie – dodała prezydent. – Ameryka Łacińska jest regionem o utrwalonym pokoju, bez odmienności etnicznych i religijnych, co ma miejsce w innych częściach świata”.

Cristina Fernández podarowała Ojcu Świętemu m.in. portret bł. abp. Oscara Romero autorstwa argentyńskiego artysty Eugenia Cuttiki oraz książkę ulubionego autora Franciszka, Alberta Methol Ferré, poświęconą integracji politycznej i gospodarczej Ameryki Południowej.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama