Nauczył nas prostoty

Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbyła się międzynarodowa konferencja o św. Janie Pawle II. Okazją była przypadająca dziś 95. rocznica urodzin Papieża-Polaka.

Jednym z uczestników konferencji był abp Mieczysław Mokrzycki. Osobisty sekretarz Jana Pawła II podkreślił, że przez przykład swojego życia Papież pokazał nam, iż wiara karmi się zwykłą, codzienną modlitwą. „W jego życiu modlitwy były Godzinki, pacierz, litanie, Droga Krzyżowa, Gorzkie Żale, były majówki. Od Bożego Narodzenia do Trzech Króli każdego wieczoru przez godzinę albo półtorej śpiewaliśmy kolędy. W tym wszystkim widział głębię treści teologicznej i biblijnej. Myślę, że nauczył nas autentyzmu, prostoty w naszym codziennym byciu chrześcijaninem: być po prostu człowiekiem głębokiej wiary, zawierzenia” – podkreślił łaciński metropolita lwowski.

Wśród uczestników spotkania byli również Arturo Mari, Szewach Weiss czy George Weigel.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.