Program papieskiej podróży na Kubę

Znamy już dokładne daty i trasę wrześniowej podróży Papieża na Kubę. Podała je wczoraj tamtejsza Konferencja Episkopatu po pierwszym spotkaniu roboczym między delegacją watykańską a przedstawicielami miejscowych władz i Kościoła, które odbyło się w kubańskim ministerstwie spraw zagranicznych.

Na czele delegacji Stolicy Apostolskiej stoi dyrektor administracyjny Radia Watykańskiego Alberto Gasbarri, odpowiedzialny za organizację papieskich podróży. Na wczorajszym spotkaniu kubańską delegacją rządową kierował wiceminister spraw zagranicznych Marcelino Medina. Był też obecny kard. Jaime Ortega z Hawany i inni biskupi.

„Ojciec Święty będzie na Kubie od soboty 19 do wtorku 22 września b.r.” – czytamy w komunikacie tamtejszego episkopatu. Swą wizytę rozpocznie od stołecznej Hawany, po czym odwiedzi miasto Holguín, narodowe sanktuarium maryjne Cobre, a wreszcie odległe od niego o 20 km Santiago de Cuba. Kontynuując swą jesienną podróż na zachodnią półkulę, uda się stamtąd do Stanów Zjednoczonych.

Dodajmy, że będzie to już trzecia papieska wizyta na tej karaibskiej wyspie. Pierwszą odbył 17 lat temu, w styczniu 1998 r., Jan Paweł II. Potem był tam przed trzema laty, w marcu 2012 r., Benedykt XVI. Obaj odwiedzili m.in. Hawanę i Santiago de Cuba oraz sanktuarium Patronki Kubańczyków w Cobre, podobnie jak to planuje obecnie Franciszek.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.