Przygotowania do Roku Miłosierdzia

Rzym zaczyna się już przygotowywać do Nadzwyczajnego Roku Jubileuszowego Miłosierdzia. Dziś odbyło się w Watykanie pierwsze spotkanie włosko-watykańskiej grupy koordynacyjnej.

Wzięli w nim udział m.in. zastępca watykańskiego sekretarza stanu abp Giovanni Angelo Becciu i przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji abp Rino Fisichella. Stronę włoską reprezentowali przedstawiciele rządu oraz władz miejskich i regionalnych, w tym podsekretarz urzędu Rady Ministrów Claudio De Vincenti i burmistrz Rzymu Ignazio Marino.

Na spotkaniu, które „odbyło się w atmosferze wielkiej serdeczności i wzajemnej współpracy”, jak czytamy w wydanym po nim komunikacie, obie strony podkreślały wartość duchową i kulturalną Jubileuszu, podczas którego Rzym raz jeszcze stanie się celem licznych pielgrzymów. Rozmawiano o takich kwestiach, jak przyjęcie pielgrzymów, specjalne trasy prowadzące do miejsc sakralnych, bezpieczeństwo, opieka medyczna, regulacja przepływu przybywających, także z pomocą wolontariuszy. Do pogłębienia tych tematów powołany zostanie w najbliższym czasie specjalny zespół techniczny – postanowiono na dzisiejszym spotkaniu.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama