Papież Franciszek i konkretność miłującego Boga

Papież Franciszek jest misjonarzem próbującym ukazać współczesnemu człowiekowi przede wszystkim konkretność miłującego Boga. Tak przesłanie pontyfikatu „Papieża z krańca świata” podsumowuje o. Antonio Spadaro.

Według tego włoskiego jezuity, który był autorem pierwszego wywiadu z Franciszkiem, dowodzi tego także zapowiedzenie przez Ojca Świętego Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia. Jutro w Bazylice Watykańskiej zostanie odczytana bulla Papieża Franciszka ogłaszająca to ważne wydarzenie.

„Jestem przekonany, że jednym z najgłębszych motywów popychających Papieża Franciszka do wielu wystąpień jest pragnienie przekazania współczesnemu człowiekowi Bożego miłosierdzia. Powtarza to często, na różne sposoby i w wielu odmiennych kontekstach - mówi o. Spadaro. - Przypomina, że Pan nie jest Bogiem, który karze; nie jest Bogiem-strażnikiem, nie jest Bogiem, który okłada nas kijem, ale jest Bogiem obdarzającym nas swym miłosierdziem i przede wszystkim przyjmującym człowieka. I to niezależnie od tego, w jakiej kondycji się znajduje. Możemy więc śmiało powiedzieć, że motorem i zasadniczym impulsem jego nauczania jest impuls misyjny, zdolny pomóc nam odkryć miłosierne ramiona Boga, które obejmują każdego pojedynczego człowieka”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.