Konkurencja igrzysk 2024 rozegrana w Watykanie?

Nie ma przeszkód, by zawody łucznicze na igrzyskach 2024 odbyły się w Ogrodach Watykańskich.

Kard. Jose Saraiva Martins nie widzi przeszkód, aby Ogrody Watykańskie były miejscem zawodów łuczniczych w ramach Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku. „Sądzę, że to bardzo dobry pomysł, który mógłby zaakceptować papież” - stwierdził były prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w wywiadzie dla grupy medialnej „Quotidiano Nazionale”. Premier Włoch, Matteo Renzi poinformował oficjalnie 15 grudnia, że Rzym będzie się ubiegał o organizację Letnich Igrzysk Olimpijskich w 2024 roku.

Miejscem olimpijskich zmagań łuczników mogłyby być nie tylko Ogrody Watykańskie, ale także park w letniej rezydencji papieży w Castel Gandolfo - uważa portugalski kardynał. Według doniesień prasowych Włoski Komitet Olimpijski wysunął propozycję, aby co najmniej jedna dyscyplina, na przykład łucznictwo, mogła być rozegrana na terenie Watykanu. Przewodniczący Komitetu, Giovanni Malago, pragnie o tym powiedzieć papieżowi w ramach audiencji w najbliższy piątek.

Kard. Martins przyznał, że wprawdzie nigdy dotąd nie było czegoś takiego w Watykanie, “ale przecież Kościół zawsze podkreślał, że sport jest nośnikiem zdrowych wartości”.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama