Watykańskie przesłanie do noblistów

Ojciec Święty jest dogłębnie wdzięczny noblistom za ich zobowiązanie do promowania pokoju i braterstwa między narodami, a także za ich wysiłki w poszukiwaniu rozwiązania współczesnych konfliktów.

Zapewnił o tym kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin w przesłaniu wystosowanym w imieniu Papieża do uczestników zjazdu laureatów pokojowej nagrody Nobla, który odbywa się w Rzymie.

Ten organizowany już po raz czternasty szczyt jest tym razem hołdem dla zmarłego przed rokiem byłego prezydenta RPA Nelsona Mandeli. Nawiązuje do tego kard. Parolin, zaznaczając, że „jego spuścizna walki bez przemocy oraz pojednania wciąż inspirują świat”. „Franciszek modli się, aby wszyscy obecni mogli się odnowić i odczuć wsparcie w swej pilnej pracy, a ich wysiłki przyniosły bogate żniwo pokoju dla świata” – czytamy w przesłaniu.
 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.