Program papieskiej podróży do Sri Lanki i na Filipiny

W Watykanie podano do wiadomości program papieskiej wizyty w Sri Lance i na Filpinach. Odbędzie się ona w dniach od 12 do 19 stycznia.

Pierwszy etap tej podróży, obejmujący Sri Lankę, rozpocznie się, po całonocnej podróży, 13 stycznia. W ciągu trzech dni pobytu w tym kraju południowej Azji Franciszek odwiedzi największe miasto Kolombo oraz sanktuarium maryjne Madhu na północy wyspy. Poza oficjalnymi punktami z udziałem władz państwowych i kościelnych program przewiduje spotkanie międzyreligijne, Mszę z kanonizacją apostoła Cejlonu bł. Józefa Vaza oraz nabożeństwo maryjne w Madhu. 

Drugi etap papieskiej podróży rozpocznie się 15 stycznia w stolicy Filipin Manili. Po oficjalnych powitaniach Ojciec Święty odprawi w tamtejszej katedrze Mszę dla duchowieństwa, a następnie spotka się z rodzinami. Odwiedzi także miasto Tacloban na wyspie Leyte, zniszczone rok temu przez tajfun Yolanda. Tam przewidziano m.in. poświęcenie ośrodka dla ubogich, noszącego imię Papieża Franciszka. Zwieńczeniem wizyty na Filipinach będzie 18 stycznia spotkanie z młodzieżą oraz Msza w Manili. Następnego dnia Ojciec Święty powróci do Rzymu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg