Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął prezydenta Ugandy Yoweri Museveniego. Afrykański polityk odwiedził wczoraj rzymską parafię pod wezwaniem Świętych Męczenników Ugandyjskich, a dziś gościł w Watykanie.
Oprócz audiencji u Franciszka rozmawiał również z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i z szefem dyplomacji Stolicy Apostolskiej abp. Dominique’iem Mambertim.
W watykańskim komunikacie wydanym po wizycie prezydenta Museveniego zaznaczono dobre relacje Stolicy Apostolskiej z Ugandą oraz ważną rolę Kościoła katolickiego na polu edukacji, pomocy społecznej i ochrony zdrowia. W czasie rozmów podkreślono pokojowe współistnienie różnych grup społecznych i religijnych w tym afrykańskim kraju. Gdy chodzi o sprawy międzynarodowe, poruszono problem konfliktów trwających w niektórych krajach Czarnego Lądu.
"Pomimo delikatnego stanu zdrowia, Ojciec Święty nadal myśli i modli się..."
Licznie obecni byli kardynałowie i pracownicy urzędów Stolicy Apostolskiej.
Swoje przesłanie na tegoroczne spotkanie Papież podpisał 13 stycznia br.
Jak poinformowało watykańskie Biuro Prasowe, w poniedziałek Franciszek zadzwonił, aby podziękować.