Prezydent Łotwy w Watykanie

Na specjalnej audiencji Ojciec Święty przyjął prezydenta Łotwy Andrisa Bērziņša.

Łotewski przywódca spotkał się następnie z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem i z odpowiedzialnym za papieską dyplomację abp. Dominique’iem Mambertim, a także odwiedził Radio Watykańskie.

W komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej znajdujemy wzmiankę o dobrych dwustronnych relacjach, a także o pozytywnym wkładzie Kościoła katolickiego w życie łotewskiego społeczeństwa, zwłaszcza na gruncie edukacji i pomocy społecznej. Rozmawiano również o innych kwestiach krajowych i międzynarodowych, szczególnie związanych z łotewską prezydencją Rady Unii Europejskiej, która rozpocznie się w styczniu. Wiele uwagi poświęcono sytuacji na Ukrainie, wyrażając nadzieję na „znalezienie politycznego rozwiązania w oparciu o prawo i za pośrednictwem dialogu”.

Z kolei w wywiadzie dla Radia Watykańskiego prezydent Bērziņš odniósł się także do niepokojów państw bałtyckich w związku z agresywną polityką Rosji. Wyraził zaufanie w skuteczność sojuszy, których członkiem jest Łotwa, w tym NATO, oraz podkreślił potrzebę systemowego umocnienia państwa dzięki konsolidacji gospodarczej, militarnej i energetycznej kraju.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| PAPIEŻ, ŁOTWA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama