Stadion papieża Franciszka

Argentyński klub sportowy San Lorenzo zapowiedział, że nowy stadion drużyny zostanie nazwany na cześć papieża Franciszka. Jose Maria Bergolio od najmłodszych lat był fanem drużyny z Buenos Aires.

San Lorenzo, jedna z najstarszych drużyn w Argentyńskim Związku Piłkarskim, planuje wybudowanie nowego stadionu w Bodeo, robotniczym mieście niedaleko argentyńskiej stolicy. Stadion powstanie na terenie, który klub utracił, w latach reżimu wojskowego 1976-1983 r.

Klub o swoje decyzji poinformował na Twiterze: "Nazwa nowego stadionu zaakceptowana. Będzie się nazywał: Papież Franciszek".

San Lorenzo rozgrywało mecze na swoim pierwotnym stadionie w Bodeo do 1979 r, kiedy długi zmusiły klub do odsprzedania ziemi ówczesnym władzom.

Od tamtego czasu drużyna rozgrywała na stadionie Pedro Bidegain, jednak kibice ruszyli z kampanią na rzecz powrotu drużyny na jej "historyczną" ziemię.

To m.in. dzięki datkom fanów drużyny, w 2016 oczekiwane jest otwarcie stadionu "Papież Franciszek".

Franciszek jest najsłynniejszym fanem drużyny. Fani żartują, że ostatnie sukcesy drużyna zawdzięcza właśnie jemu. San Lorenzo wygrała niedawno w Copa Libertadores - najbardziej prestiżowych rozgrywkach drużyn południowoamerykańskich.

Sam papież komentując sukcesy drużyny powiedział: "Jestem bardzo szczęśliwy, ale, nie, to nie jest żaden cud".

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama