Papieskie kondolencje po zamordowaniu kolejnego dziennikarza

Na ręce nuncjusza w Stanach Zjednoczonych abp. Carla Marii Viganò zostały przekazane specjalne kondolencje Papieża Franciszka dla rodziny zamordowanego Stevena Joela Sotloffa. Amerykański dziennikarz stracił życie w Syrii z rąk dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego.

Film z jego egzekucji islamiści zamieścili 2 września w internecie. Zabity był korespondentem wojennym kilku magazynów, a po raz ostatni widziano go w sierpniu 2013 r. To już drugi tego typu wypadek po wyemitowaniu 19 sierpnia filmu z egzekucji innego amerykańskiego dziennikarza, Jamesa Foleya. 

„Ojciec Święty był głęboko zasmucony, gdy usłyszał wiadomość o tragicznej śmierci waszego syna i brata Stevena Joela i poprosił mnie, bym przekazał wam jego pełne modlitwy kondolencje” – napisał w specjalnym liście kard. Pietro Parolin. Watykański sekretarz stanu podkreślił, że Franciszek poleca Panu duszę zmarłego i modli się za jego rodzinę oraz wszystkich pogrążonych w bólu. Potępił także wszelkiego rodzaju przemoc. „Jego Świątobliwość wzywa wszystkich ludzi do wyrzeczenia się przemocy, agresji i braku współczucia i prosi każdego o modlitwę i działania na rzecz przebaczenia, ukojenia i pokoju” – czytamy w liście kondolencyjnym po śmierci Stevena Sotloffa.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama