Kard. Parolin konsekrował sanktuarium w Dolomitach

Jan Paweł II pozostaje w pamięci nas wszystkich jako Papież zakochany w Chrystusie, Papież rodziny i życia, który potrafił przekazać światu radość będącą istotnym elementem doświadczenia chrześcijańskiego – powiedział watykański sekretarz stanu w czasie konsekracji sanktuarium Papieża Polaka w Lorenzago di Cadore w Dolomitach.

W tej części włoskich Alp Ojciec Święty pięciokrotnie spędzał letnie wakacje. Tutaj spotykał Boga – mówił kard. Pietro Parolin. Już od młodości wyszukiwał takie miejsca, w których mógł się oderwać od hałaśliwego i zagonionego świata, by doświadczyć piękna stworzenia.

W kontekście dyskusji przed synodami biskupów o rodzinie, kiedy niejednokrotnie próbuje się podważyć nauczanie Jana Pawła II, uznać je za przedawnione, kard. Pietro Parolin jednoznacznie potwierdził wielką aktualność nauczania Papieża Polaka. Stwierdził, że żyjemy w zglobalizowanej kulturze, która w ostatnich dziesięcioleciach zatraciła smak rodziny, małżeństwa chrześcijańskiego, miłości, wychowania w wierze i wartościach, radości z dzieci, obecności dziadków. W takiej sytuacji obowiązkiem Kościoła jest tłumaczyć Ewangelię rodziny i życia – powiedział watykański sekretarz stanu podczas konsekracji sanktuarium św. Jana Pawła II w Lorenzago di Cadore.
 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg