h

Kard. Filoni pojedzie do Waszyngtonu

Wraz z prefektem Kongregacji dla Kościołów Wschodnich kard. Leonardem Sandrim, spotka się tam z patriarchami Kościołów orientalnych, którzy będą tam obradować nad sytuacją w Iraku.

Specjalny papieski wysłannik do Iraku kard. Fernando Filoni uda się w najbliższym czasie do Waszyngtonu. Wraz z prefektem Kongregacji dla Kościołów Wschodnich kard. Leonardem Sandrim, spotka się tam z patriarchami Kościołów orientalnych, którzy będą tam obradować nad sytuacją w Iraku. Kard. Filoni będzie się też starał zaangażować w sprawę chrześcijan na Bliskim Wschodzie amerykańskich biskupów i zmobilizować opinię publiczną w USA. Poinformował o tym abp Silvano Tomasi, przedstawiciel Watykanu przy genewskich agendach ONZ. Jego zdaniem kard. Filoni mógłby też podzielić się własnymi doświadczeniami z Iraku na najbliższym posiedzeniu oenzetowskiej Rady Praw Człowieka, które odbędzie się w sierpniu.

Jako specjalny wysłannik Papieża Franciszka kard. Filoni przez tydzień przebywał wśród irackich chrześcijan. Spotkał się również z władzami Iraku oraz autonomicznego regionu Kurdystanu.
 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg