Hiszpania: wstępny plan wizyty Papieża

Avila, Alba de Tormes i Santiago de Compostela. Te trzy hiszpańskie miasta prawdopodobnie znajdą się na trasie papieskiej wizyty w Hiszpanii w 2015 r. Poinformował o tym abp Juan José Asenjo z Sewilli.

Papież Franciszek przyjedzie do Hiszpanii z okazji 500-lecia urodzin św. Teresy. Odwiedzi jej rodzinne miasto oraz Albę de Tormes. W tej miejscowości, która leży w pobliżu Salamanki, zmarła św. Teresa i tutaj znajdują się jej relikwie. „Mam wrażenie, że wizyta ograniczy się do Avili, Alby de Tormes i Santiago de Composteli. Nie sądzę, aby objęła ona inne miasta, choć oczywiście chciałbym, żeby Papież przyjechał do Sewilli” – powiedział abp Juan José Asenjo. Franciszek przybędzie do Hiszpanii na zaproszenie Konferencji Episkopatu i króla Filipa VI. 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.