Rozmowy o wyzwaniach amerykańskiej migracji

Oficjalną wizytę w Meksyku rozpoczął kard. Pietro Parolin. Poza spotkaniami z prezydentem Enrique Peña Nieto, watykański sekretarz stanu weźmie też udział w rozmowach na wysokim szczeblu dotyczących wzajemnych stosunków między Meksykiem a Stolicą Apostolską.

Wśród tematów, które mają być przedmiotem rozmów, wymienia się kwestie przestrzegania praw człowieka, wspieranie rozbrojenia we wszystkich jego aspektach, migracji, rozwoju gospodarczego, ochrony środowiska i przeciwdziałania skutkom globalnego ocieplenia.

Watykański „premier” weźmie też udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych kilku krajów Ameryki Łacińskiej poświęconemu kwestiom międzynarodowej migracji i rozwoju. Jest ono częścią szerokiego forum zorganizowanego przez władze Meksyku i tamtejszą nuncjaturę. Biorą w nim udział m.in. przedstawiciele krajów najbardziej dotkniętych nielegalną emigracją do Stanów Zjednoczonych, czyli Hondurasu, Salwadoru i Gwatemali, a także zajmujący się tymi kwestiami naukowcy z USA.

Forum ma być miejscem wymiany poglądów i przeglądu polityki dotyczącej ochrony osób decydujących się na emigrację. W tym konkretnym kontekście geograficznym chodzi głównie o nielegalnych przybyszów do USA z krajów Ameryki Łacińskiej. Wydaje się, że na tym polu wciąż konieczna jest większa współpraca i koordynacja działań różnych krajów.
 

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama