Rusza Strefa Chwały Festiwal 2014

Blisko 300 uczestników, muzycy, plastycy, dziennikarze, aktorzy, sportowcy i organizatorzy wydarzeń ewangelizacyjnych - tak zapowiada się Strefa Chwały Festiwal. Dziś inauguracja, w niedzielę dzień otwarty dla wszystkich chętnych.

Kto jest Twoim bohaterem?” - to motyw przewodni rozpoczynającego się dziś wieczorem rekolekcji ludzi Nowej Kultury - Strefa Chwały Festiwal. Tegoroczne spotkanie odbywa się po raz drugi w Starym Sączu na Placu Papieskim, gdzie w 1999 roku odbyło się historyczne spotkanie z Janem Pawłem II.

Od dziś do 8 lipca Stary Sącz będzie centrum polskiej muzyki chrześcijańskiej. W czterodniowych rekolekcjach udział weźmie blisko 300 osób z Polski, ale także z Ukrainy, Niemiec, Wielkiej Brytanii. Będą m.in. New Life’m, ks. Jakub Bartczak, AmenBand, Arkadio, Play and Pray, Albo i Nie, Lidia Pospieszalska, Kana z Ukrainy. Strefa Chwały Festiwal to potężna dawka muzyki, spotkań, radości i przede wszystkim modlitwy. Swój udział zapowiedzieli także m.in Bp Andrzej Jeż, Bp Grzegorz Ryś, x. Marek Gancarczyk, Marek Jurek, Jan Pospieszalski, Dariusz Kowalski, Aleksander Kłak.

Każdego dnia w programie konferencje kerygmatyczne głoszone przez o.Jacka Dubela, spotkania i dyskusje z gośćmi, spotkania w grupach, śpiew liturgiczny prowadzony przez  o.Andrzeja Bujnowskiego OP i Huberta Kowalskiego, wieczorami długie muzyczne modlitwy. Nie zabraknie przestrzeni na spotkania, zakulisowe rozmowy, wymiana doświadczeń w dziedzinie ewangelizacji poprzez kulturę.

W niedzielę 6 lipca dzień otwarty! Każdy może przybyć do Starego Sącz. Na Placu Papieskim będą gry i zabawy rodzinne, otwarcie wystawy plastycznej „Nie-tutejsi”, koncerty, świadectwo i wszystko zakończy się wieczornym uwielbieniem.

Bardzo ważnym wydarzeniem będzie w niedziele także wręczenie nagród Feniks Muzyki Chrześcijańskiej oraz Przebój Roku 2014. Magdalena Frączek, Marcin Styczeń - laureaci nagrody Feniks oraz x. Jakub Bartczak - laureat nagrody Przebój Roku 2014 także zaprezentują się na scenie.

Organizatorem Strefa Chwały Festiwal jest stowarzyszenie Polskiej Muzyki Chrześcijańskiej Muza Dei oraz Kuria Diecezji Tarnowskiej i Urząd Miasta Stary Sącz.

Zobacz też:

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama