Płock: wakacyjne propozycje

Ewangelizacyjna „Przystań Miłosierdzie” podczas festiwalu Reggaeland, rekolekcje w górach z Katolickim Stowarzyszeniem Młodzieży, Campo Bosco młodzieży salezjańskiej oraz rekolekcje powołaniowe w seminarium z bł. José Sanchezem del Rio - to niektóre z letnich propozycji ewangelizacyjnych dla młodzieży z diecezji płockiej.

oza tym odbędą się dwie pielgrzymki diecezjalne: 33. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej na Jasną Górę w sierpniu i 25. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej w intencji trzeźwości narodu z Bieżunia do Niepokalanowa. Inicjatywa Ewangelizacyjna „Przystań Miłosierdzie”, odbędzie się w dniach 10-13 lipca, pod hasłem „Duch przychodzi z pomocą naszej słabości” (Rz 8,36), równolegle z ogólnopolskim festiwalem Raeggaeland. Z inicjatywy parafii farnej w Płocku w programie wydarzenia będzie codziennie Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, posługa ewangelizacyjna na plaży, gdzie trwać będzie festiwal, możliwość skorzystania z sakramentu pokuty, dzielenie się doświadczeniami.

Do współpracy przy realizacji projektu ewangelizacyjnego zaproszeni zostali m.in. uczestnicy Płockiej Szkoły Ewangelizatorów – tworzą ją ekipy kerygmatyczne, przygotowywane do prowadzenia rekolekcji kerygmatycznych w parafiach diecezji. Obecni będą też przedstawiciele różnych wspólnot, duchowni i świeccy.

Tradycyjnie dzieciom i młodzieży zaproponowano także udział w oazach Ruchu Światło-Życie. Do 14 lipca w Suchej na Pomorzu trwać będzie Oaza Dzieci Bożych oraz w Gliczarowie Górnym Oaza Nowej Drogi I i II stopnia. Z kolei do 31 lipca w Gliczarowie Górnym odbywać się będzie Oaza Nowej Drogi III stopnia, Oaza Żywego Kościoła I stopnia, Oaza Żywego Kościoła II stopnia, natomiast w Murzasichlu w Tatrach – Oaza Żywego Kościoła I stopnia.

Także Domowy Kościół przeżywać będzie turnusy oazowe: do 14 lipca w Szczawnicy przebywać będzie Oaza Żywego Kościoła I stopnia, a w Rycerce Górnej – Oaza Żywego Kościoła II stopnia.

Ruch Rodzin Nazaretańskich Diecezji Płockiej zaprasza wszystkich chętnych: dorosłych, studentów, licealistów, gimnazjalistów i dzieci z rodzicami lub opiekunami do udziału w letnich rekolekcjach w Bańskiej Wyżnej koło Zakopanego w dniach 5-13 lipca. W programie: codzienna Eucharystia, adoracja Najświętszego Sakramentu, konferencje i poranne medytacje, górskie wędrówki – wszystko, co umożliwia spotkanie z Bogiem.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje w dniach 17-23 lipca w Murzasichlu koło Zakopanego rekolekcje pod hasłem „Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego” (J 6,68). Uczestnicy wezmą udział w Mszach św., adoracji Najświętszego Sakramentu, konferencjach, spotkaniach w grupach, wyprawach górskich. Celem rekolekcji jest odpoczynek, a zarazem pogłębienie relacji z Bogiem.

Diecezjalne Centrum Powołaniowe i Klerycka Grupa Powołaniowa w Wyższym Seminarium Duchownym w Płocku w dniach 25-28 sierpnia organizują rekolekcje pod hasłem „Mamy w życiu nie tylko swoje miejsce. Mamy również wyznaczony czas” (bł. José Sanchez del Rio) dla młodzieży męskiej ze szkół ponadgimnazjalnych i trzeciej klasy gimnazjum. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą Pismo św.

Również w sierpniu w dniach 21-24 sierpnia w Czerwińsku nad Wisłą odbędzie się doroczne Campo Bosco, czyli spotkanie młodzieży działającej pod opieką księży salezjanów. W programie będzie dużo modlitwy, ale też dużo wspólnej zabawy w duchu ewangelizacyjnym.

Diecezjanie będą mogli także uczestniczyć w letnich pielgrzymkach. 25. Piesza Pielgrzymka w intencji trzeźwości z Bieżunia do Niepokalanowa tradycyjnie odbędzie się w dniach 6-11 lipca, pod hasłem „Niewiastę dzielną któż znajdzie. Jej wartość przewyższa perły” (Prz 31, 10). Organizuje ją ks. Zbigniew Kaniecki, diecezjalny duszpasterz trzeźwości, kierownikiem będzie ks. Wojciech Czajkowski. Więcej informacji o pielgrzymce na stronie: www.biezun-niepokalanow.wix.com/biezun-niepokalanow oraz na profilu na Facebooku: Pielgrzymka Bieżuń – Niepokalanów.

W lipcu w parafiach diecezji płockiej rozpoczynają się zapisy na 33. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Płockiej na Jasną Górę, organizowaną tradycyjnie w dniach 6-14 sierpnia. Pielgrzymowanie będzie przebiegało pod hasłem „Cały Twój, Maryjo”. Hasło to jest nawiązaniem do postaci św. Jana Pawła II, którego kanonizację w tym roku przeżywaliśmy. „Będziemy dziękować dobremu Bogu za dar Papieża Polaka, rozważając jego słowa kierowane do rodaków podczas pielgrzymek do Polski”, zapowiada ks. Jacek Prusiński, główny przewodnik pielgrzymki.

Organizatorzy i pielgrzymi liczą na wsparcie pielgrzymów duchowych - dla nich są przygotowane specjalne modlitewniki. Pielgrzymka wyruszy z płockiej katedry po Mszy św. sprawowanej przez bpa Piotra Liberę. Wędrówka ku Jasnej Górze potrwa 9 dni. Pątnicy będą mieli do pokonania około 30 km dziennie. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.com

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama