Moskwa: Święto Rodziny

Pod hasłem „W Chrystusie jedną rodziną” przy moskiewskiej katedrze katolickiej Niepokalanego Poczęcia NMP trwało przez weekend Święto Rodziny.

Różne grupy parafialne prezentowały swoje wyroby na kiermaszu i dzieliły się doświadczeniem życia chrześcijańskiego w rodzinie. Modlono się również w intencji papieskiej pielgrzymki do Ziemi Świętej.

Wśród stoisk kiermaszowych wyróżniał się kiosk polski, w którym Polacy czasowo przebywający za granicą pod przewodnictwem pracowników Ambasady RP zaprezentowali polskie potrawy, suweniry i pamiątki. Grupy z Oratorium Salezjańskiego, Neokatechumenatu, Comunione e Liberazione podzieliły się doświadczeniem życia w rodzinie chrześcijańskiej. Uczestnicy Święta modlili się również w intencji pielgrzymki Papieża Franciszka do Ziemi Świętej. O znaczeniu takiej akcji duszpasterskiej dla wspólnot parafialnych Moskwy opowiada jedna z głównych organizatorek Święta Rodziny, siostra Wioletta Wróbel: „Dlaczego właśnie my w naszej parafii w Moskwie podkreślamy Święto Rodzin? Dlatego, że rodzina jest radością Boga, uśmiechem Jego stworzenia, i dlatego, że w moskiewskich rodzinach tego brakuje. Rodzina to jest siła, rodzina to jest nadzieja, rodzina niesie wiarę i miłość. Właśnie tego każdej rosyjskiej rodzinie życzymy” – dodała salezjanka.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, ROSJA

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg