Ojciec Święty odleciał do Rzymu

Skromna, niemal rodzinna uroczystość, bez przemówień, ale za to z udziałem kompanii honorowej armii izraelskiej zakończyła papieską pielgrzymkę do Ziemi Świętej.

Ojca Świętego na Lotnisku Międzynarodowym im. Ben Guriona w Tel Awiwie powitał prezydent Izraela, Szymon Peres oraz premier Benjamin Netanjahu. Obydwaj w kilku słowach wyrazili zadowolenie z papieskiej pielgrzymki.

Następnie izraelscy przywódcy pożegnali się z osobami towarzyszącymi Franciszkowi, zaś Ojciec Święty z przedstawicielami władz Izraela i policji. Prezydent Peres i premier Netanjahu zamienili jeszcze kilka słów, odprowadzając papieża do schodów samolotu. Franciszek jako ostatni wszedł na jego pokład.

Izraelskie linie lotnicze El Al przygotowały Boeinga 777. O godz. 20.20 czasu lokalnego (19.20 czasu polskiego) wystartował on w drogę powrotną do Rzymu. Samolot z papieżem na pokładzie będzie przelatywał nad terytorium Cypru, Grecji, Albanii i Włoch. Po przybyciu na lotnisko Ciampino, planowanym około 23.00, Franciszek zostanie przewieziony włoskim śmigłowcem wojskowym do Watykanu.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg