Brazylia: episkopat o parafiach

Episkopat Brazylii zastanawia się, jak ożywić tamtejsze parafie. Taki jest główny temat jego obrad plenarnych, trwających w Aparecidzie.

O tym wyzwaniu i dokumencie, jaki zostanie mu poświęcony, mówi bp Romuald Kujawski, ordynariusz brazylijskiej diecezji Porto Nacional: 

„Pytamy: Jakie są te nasze parafie? Co zrobić, żeby one lepiej funkcjonowały w sensie ewangelizacji? Jest tu troska o ewangelizację, troska i pytanie o to, jaka jest rola parafii w naszym obecnym świecie, jak tutaj mówią, «postmodernistycznym». Konferencja Episkopatu Brazylii przygotowuje dokument «Parafia – wspólnota wspólnot», gdzie dosyć klarownie byłyby wyodrębnione zadania kapłana pracującego w parafii, proboszcza czy wikariusza, a także wiernych świeckich. Powiedziałbym, że zaangażowanie świeckich jest tutaj bardzo duże i na ogół bardzo radosne. Pomagają oni bardzo mocno w ewangelizacji, przede wszystkim, aby żyć Ewangelią Chrystusa na co dzień bez wielkich słów” – powiedział Radiu Watykańskiemu bp Kujawski.
 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.